למה המדינה נושאת באחריות? כי היא נתנה רישיון לספינה מנוקבת ורקובה משנת 1949, ספינה שהייתה מוצפת תמידית, וגם נתנה לשני אנשים להשיט אותה ללא רישיון וללא ניסיון.
בית משפט שלום בת"א פסק על פיצויים בסך 415 אלף ש' לפקח שהוצב על ידי העירייה בתחנת חלוקת ערכות אב"כ בקניון, הותקף ואצבעו ננשכה ונקטעה. "היה צורך לצפות את הסיכון", נכתב בפסק הדין.
עובדת הספארי שהאכילה את החיות הותקפה על ידי הקרנפה, טנדה, טונה וחצי משקלה, ולטענתה, עד היום סובלת מפגיעות פיזיות ונפשיות. רק בעקבות האירוע שונו נהלי האכלת החיות בספארי, שהתובעת מאשימה ברשלנות
דניאל עבדה בבר תל אביבי ונפגעה לפני כחודשיים כאשר בקבוק זכוכית שהתפוצץ גרם לה לפציעה חמורה ביד. היא ועורך דינה כרמי בוסתנאי, מומחה בתביעות נזיקין בגין תאונות במקום העבודה, מסבירים באילו בעיות הם נתקלו מול הביטוח הלאומי - האזינו!
תאונת עבודה- תביעת פיצויים בסך 2.5 מיליון. גבר נשרף למוות בעת שניסה לכבות שריפה שפרצה במלגזה השייכת למפעל בו עבד, לאחר ניסיון לתקן את משאבת הדלק ברכבו. כעת, המשפחה תובעת את המפעל על רשלנות: "התירו התיקון ללא פיקוח".
בעל מוסך מתל-אביב קשר כלבו ביום חם באחת מפינות המוסך. אחד העובדים ריחם על הכלב ורצה להגיש לו מים. הכלב נשך את העובד בידו. אף שהמעסיק קשר את כלבו והזהיר את העובד שהוא מסוכן - חויב המעסיק בפיצויים.
"נגרמה לי נכות בשל רשלנות. כעת אצטרך לשלם הוצאות רפואיות למשך כל החיים". כך טוען עובד של מרכז הספורט, שנפל מסולם בגובה שלושה מטרים בעת תליות קישוטים לקראת אירוע.
משפחתו של אבישי ר., שטבע למוות באילת, במהלך עבודתו בחברת 'ערדג, ערערה לבית המשפט המחוזי בתל אביב על סכום הפיצויים הנמוך שנקבע לטענתה בערכאה הראשונה, בבית המשפט השלום בת"א. הרכב של שלושה שופטים קבע, כי למעבידה יש אחריות מכרעת בפרשה וכי עליה לפצות את משפחת העובד בסכום גבוה יותר.