מאמרים


כלנית ודורית, בשנות החמישים לחייהן, חלמו במשך זמן רב לצאת לטיול במדבר המלח בבוליביה. הן החליטו לקחת טיול מאורגן והתרגשו מהגשמת החלום הישן. בשל רשלנות של חברת הטיולים והמדריכים שבשטח, במקום לחזור עם תמונות וזכרות מתוקים, הן מצאו את מותן הטראגי. המשפחות האבלות החליטו לתבוע את חברת הטיולים
בישראל 2014 קיימים כשלים חמורים ביצירת סביבת עבודה בטוחה וראויה בעבור עובדי חברה שכירים ועובדי קבלן עובד חברת כוח אדם, קבלן שירותים וכדומה.
לצערנו, לא אחת אנו שומעים על מקרים בהם נפצע אדם בתאונה בשל עיסוקו, לעיתים הפגיעה כה חמורה שהיא עלולה להסתיים במוות.
המתח בעקבות המצב הביטחוני משפיע על כל אזרחי המדינה, על אזרחים רבים המתח הרב והחשש מהטילים משפיע באופן בריאותי ונפשי.
חשוב לדעת כי לנפגעי חרדה ישנן זכויות בביטוח לאומי בדומה לאזרחים אשר חלילה ספגו פגיעה מטיל בביתם או נפצעו פיזית מרסיסי הטילים.
את הטיול השני שלו להודו, יוני כבר לא ישכח לעולם...
הכינו את הארנקים: הקיץ בפתח ואיתו עונת הניתוחים הפלסטיים.
ישראלים רבים אשר רוצים לשפר את מראם לפני הקיץ, בוחרים בפתרון הקל, ביקור אצל המנתח הפלסטי הקרוב לביתם . הניתוחים הפלסטיים הם רבים ומגוונים וכוללים הגדלת חזה, הקטנת חזה, ניתוחי אף, הרמת עפעפיים, מתיחת פנים, מתיחת בטן, שאיבת שומן, קיצור קיבה, הזרקת בוטוקס, טיפולי לייזר להסרת משקפיים, השתלת שיער ועוד. למרות הפרסומות הנוצצות המבטיחות גוף יפה ואיכות חיים, מטופלים רבים אינם מודעים לסיכונים והסיבוכים הכרוכים בניתוחים מסוג זה וחווים על בשרם, תרתי משמע, את הצד הפחות יפה של הסכין, וכך מדי שנה מוגשות בישראל כאלפי תביעות של מטופלים מאוכזבים במקרה הטוב ובעלי מומים וצלקות במקרה הרע, נגד מנתחים פלסטיים ומכונים רפואיים המבצעים ניתוחים קוסמטיים.
האביב הגיע ואיתו שלל אלרגיות. חלק מהאלרגיות קטלניות ועשויות לגרום לנכות ואף למוות. מחקרים מראים ש-25% מהאוכלוסייה סובלים מאלרגיה אך למרבה ההפתעהרבים אינם מודעים לכך. נגרמה לכם תגובה אלרגית? מי אחראי? מה ניתן לעשות?הכל בכתבה הבאה.
לא לכולם ל"ג בעמור מסתכם באכילת תפוחי אדמה ומרשמלו מסביב למדורה.מדי שנה באזור ל"ג בעומר מגיעים מספר רב של ילדים למיון בשל בתאונות המתרחשות בזמן שהילדים אוספים קרשים למדורה או במהלך החג כתוצאה מכוויות ופציעות שונות ומגוונות.
מדי שנה נפגעים מספר רב של ילדים בתאונות המתרחשות בבית ובמהלך שעות הפנאימסיבות שונות ומשונות, כך לפי נתוני אתר "בטרם": 38.1% מנפילות, 6.8% הרעלות, 6.1% מכות קהות, 4.8% כוויות, 4.6% נשיכות ועקיצות, 3.6% חתכים ודקירות. אחת התקופות הרגישות ביותר הינה תקופת הניקיונות לפסח, כאשר הילדים נמצאים בחופשה מבית הספר ומהגן, וההורים טורחים בהכנת הבית לפסח. הסכנה לילדים נעוצה בין השאר בחומרי הניקוי הרעילים, בנפילות והחלקות כתוצאה מרצפה רטובה, כוויות, חבלות מחפצים קהים וחדים ועוד.
כולנו מכירים את מטחנות הבשר, מטחנות הקפה ושאר המכשירים המתוחכמים לטחינת מזוןאך מעטים מאיתנו יודעים כי המטחנה שנראית ככלי עבודה יעיל ותמים היא גורם למעשה מלכודת מסוכנת לידיים ולאצבעות המפעילות אותה וגורמת לתאונות קשות בבית ובעבודה.
כך למשל אירע להילה, בחורה מסורתית שהתחתנה לא מכבר, אשר קיבלה במתנה מטחנת בשר והחליטה לעשות בה שימוש להכנת קציצות לשבת, למדה זאת על בשרה. תרתי משמע.
אחרי שגילתה אדיסה במקרה כי הייתה מבוטחת בביטוח תאונות תלמידים בזמן שאירעה לה תאונה בהיותה תלמידה בתיכון, מיהרה ופנתה לחברת הביטוח. לתדהמתה קיבלה תשובה לקונית המודיעה לה "מצטערים פנייתך נדחתה מפאת התיישנות".בשלב הזה רבים מרימים ידיים ומניחים שאכן איבדו את זכויותיהם לעד. אדיסה החליטה לא לוותר.
למרבה הצער, מדי שנה קיימת עלייה במספר הילדים שנהרגים ונפצעים בתאונות אופניים ביום הכיפורים חשוב לדעת, כי ישנם מקרים בהם ניתן לתבוע את ביטוח תאונות תלמידים, על אף שהתאונה התרחשה מחוץ לשעות הלימודים;
לכל תלמיד יש זכות לקבל פיצוי אם הוא נפצע, גם אם לא בשטח בית הספר, מתוקף אגרת החינוך שהוריו משלמים לרשות המקומית - אלא שחברות הביטוח מצניעות את העניין.
מנקה חדר המדרגות נפצע בעת עבודתו? אורח החליק במדרגות ? דייר נפל בכניסה לבניין עקב מרצפה שבורה? - אנשים רבים עושים ביטוח דירה אך אינם מודעים לכך שביטוח זה אינו מכסה נזקים שנגרמים בשטח בניין המשותף לכלל הדיירים.
נפגעתם בתאונת דרכים ? מה עושים לאחר תאונת הדרכים, את מי תובעים, איך מתמודדים עם חברת הביטוח, כמה פיצויים תקבלו ועוד.
נפגעתם בתאונת עבודה ? מה עושים לאחר תאונת עבודה, את מי תובעים, איך מתמודדים עם המעסיק והביטוח לאומי, כמה פיצויים תקבלו ועוד.