דף הבית>>תחומי עיסוק>>ביטוח תאונות אישיות תלמידים

ביטוח תאונות אישיות תלמידים

ביטוח תאונות אישיות מכסה את ילדינו לא רק בגן או בבית הספר, אלא גם בבית ומחוץ לבית למשך כל שעות היממה ובכל מקום בעולם.
חוק לימוד חובה מחייב את הרשויות המקומיות לבטח את התלמידים שבתחום שיפוטן, ועל כן כל תלמיד מבוטח בביטוח תאונות אישיות עד גיל 18.
דעו את זכויותיכם ואת זכויות ילדיכם.מסקר שנעשה על ידי מרכז המחקר והמידע של הכנסת הראה כי 84% מההורים לא ידעו ולא קיבלו מידע על הפוליסה ועל הזכויות המוקנות להם במסגרתה.
חשוב להדגיש: תביעה במסגרת פוליסת תאונות אישיות תלמידים אינה שוללת תביעה נזיקית כנגד הגורם המזיק ואשר היה אחראי לנזק שנגרם.

הביטוח מכסה נזק גופני שנגרם לתלמיד (לפי הגדרת הפוליסה: "אירוע פיזי, חיצוני, גלוי לעין, בלתי צפוי, הגורם להיזק גופני") של התלמיד בכל שעות היממה, במדינת ישראל ובכל מקום אחר בעולם בין אם לנזק יש קשר לפעילות המוסד החינוכי ובין אם לאו.

הביטוח מכסה את הילד במשך כל השנה – כולל חופשת הקיץ.
תקופת ההתיישנות של תביעה על פי פוליסת תאונות אישיות הינה 3 שנים בלבד, כך שמועד ההתיישנות הינו 3 שנים לאחר שהגיע התלמיד הנפגע לגיל 18. רצוי לפנות לקבלת ייעוץ משפטי סמוך למועד קרות האירוע על מנת להבטיח את מלוא הזכויות המשפטיות.

מה לעשות לאחר התאונה?

יש לשמור כל מסמך רפואי ותיעוד על הוצאות שהוצאו בגין האונה, כמו תרופות, עזרים והוצאות נסיעה. כמו-כן, מומלץ לצלם את מקום התאונה.
לאחר איסוף החומר, מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה ובעל ניסיון בתחום זה.

הידעת?! 

הפיצוי על פגיעה אינו מותנה בקיומו של "אשם" כלשהו או התרשלות. די בעצם התאונה כדי להביא לידי קבלת התשלום, בהתאם לנזק שנגרם, גם אם הילד עצמו או הוריו גרמו לנזק שלא במתכוון.

משרד עורך דין כרמי בוסתנאי הינו משרד ותיק ומנוסה המטפל בתביעות תאונות תלמידים מכל רחבי הארץ אשר נפגעו בבית הספר ומחוצה לו , תוך שימת דגש על פיצוי הולם ומיצוי הזכויות כנגד כל הגורמים האחראיים 
אנו מעודכנים בפסיקות בתי המשפט באופן שוטף ולרשותנו עומדים מומחים רפואיים ממיטב הרופאים בארץ.
 
לדף הקודם