דף הבית>>קטעי עיתונות>>רשלנות רפואית>>צעירה תובעת שני בתי חולים בטענה כי בשל אבחנות לא נכונות בשניהם, אינה יכולה להרות בהריון רגילתביעה: "עברתי כריתת שתי החצוצרות - לחינם" 

אישה בת 30 הגישה תביעה נגד "שערי צדק" ו"סורוקה" בטענה כי בהפרש של שנתיים, נכרתו שתי החצוצרות שלה שלא לצורך, והיא איבדה את סיכוייה להיכנס להריון רגיל. 

בכתב התביעה שהוגש על ידי עורך הדין כרמי בוסתנאי, טוענת האישה כי לפני כארבע שנים הגיעה אל חדר המיון של בית החולים שערי צדק בעקבות כאבים בבטן התחתונה ודימום. לטענתה, אובחן כי היא בהריון והיא שוחררה להמשך מעקב של הרופא המטפל. למחרת היום פנתה לקופת החולים עברה בדיקת גניקולוגית ונקבע כי מדובר בהריון מחוץ לרחם. הומלץ על לעשות גרידה והיא עברה את ההליך בבית החולים. 

מספר ימים לאחר מכן חשה האישה בכאבים פתאומיים בבטן, הגיעה לבית החולים בסורוקה. לפי כתב התביעה, היא עברה ניתוח דחוף ובו נמצא קיומו של הריון בחצוצרה הימנית וזו נכרתה במקום. 

התובעת: הייתה אופציה לטיפול שמרני יותר. 

כשנתיים לאחר מכן, שוב פנתה האישה לבית החולים בעקבות כאבי בטן ושוב עלה החשד להריון מחוץ לרחם. גם הפעם החליטו הרופאים לסיים את ההריון על ידי כריתת החצוצרה השמאלית הפעם. 

לטענתה של התובעת ניתן היה לבצע טיפול שמרני אשר סיכויי הצלחתו מגיעים ל90% ולסיים את ההריון שלא בניתוח. 

לדף הקודםלדף הבא