דף הבית>>קטעי עיתונות>>רשלנות רפואית>>עשיתם בדיקות אולטרסאונד לאורך כל ההיריון אבל ילדכם נולד עם מום? האם ואיך ניתן לתבוע את הרופאלא ראו את הנולד - עשיתם בדיקות אולטרסאונד לאורך כל ההיריון אבל ילדכם נולד עם מום? האם ואיך ניתן לתבוע את הרופא . מדריך.

מקובל לערוך בדיקת אולטרסאונד כמה פעמים במהלך ההיריון של כל אישה. עם זאת, לעתים למרות עריכת הבדיקה מתגלים מומים בתינוק שנולד. באמצעות עורכי דין המתמחים ברשלנות רפואית ונזיקין - גובש מדריך בנוגע לבדיקת האולטראסאונד בהריון. 

לדברי עו"ד כרמי בוסתנאי המתמחה בדיני נזיקין ורשלנות רפואית " ההמלצה היא לשלוש בדיקות: אחת בכל שליש בתקופת ההריון. ואולם, אין מגבלה על כמות ביצוע הבדיקות. חובותיו של הרופא המטפל בכל הנוגע לבדיקה היא לבצע אותה לפי הסטנדרט הרפואי המקובל. "</span></p><p class="MsoNormal" dir="RTL" style="line-height: 20px;"><span style="font-family: Arial, sans-serif; ">לדברי עו"ד בוסתנאי, כאשר בתי המשפט מצאו שקיימת אפשרות, וגם חובה, לאיתור מומים ואלה לא אותרו - נקבע שהייתה רשלנות. בנוסף, בתי המשפט קבעו קיומה של רשלנות שעה שמצאו היעדר הנחיות ברורות ונהלים מוגדרים באשר למידע שיש למסור למטופלת על אפשרותה לבצע בדיקה מורחבת. 

לדף הקודםלדף הבא