דף הבית>>מאמרים>>עשיתם בדיקות אולטרסאונד לאורך כל ההיריון אבל ילדכם נולד עם מום? האם ואיך ניתן לתבוע את הרופא. מדריך.תקציר:
מאמר בנושא- רשלנות רפואית ; עורך דין רשלנות רפואית ; רשלנות רפואית היריון ולידה ; רשלנות רפואית בניתוח ; כשל ניתוח ; סיבוכי לידה ; הולדה בעוולה ; מומחים ; פיצויים.
עיקר המאמר- 

עשיתם בדיקות אולטרסאונד לאורך כל ההיריון אבל ילדכם נולד עם מום? האם ואיך ניתן לתבוע את הרופא - מדריך 

מקובל לערוך בדיקת אולטרסאונד כמה פעמים במהלך ההיריון של כל אישה. עם זאת, לעתים למרות עריכת הבדיקה מתגלים מומים בתינוק שנולד. 

כאשר בתי משפט מצאו שקיימת אפשרות, וגם חובה, לאיתור מומים ואלו לא אותרו - נקבע שהייתה רשלנות. בתי המשפט קבעו קיומה של רשלנות שעה שמצאו היעדר הנחיות ברורות ונהלים מוגדרים באשר למידע שיש למסור למטופלת על אפשרותה לבצע בדיקה מורחבת. 
במקרה שנולד תינוק פגוע יש לפנות עם קלטת בדיקת המערכות המורחבת למומחה בתחום האולטרסאונד כדי שיבדוק אם ניתן לראות בה את המום. יש לבחון עם מומחים רפואיים בדבר אפשרות איתור המום הספציפי וסיכויי איתור המום במסגרת בדיקת אולטרסאונד, וכמובן לבחון את פסקי הדין שכבר התייחסו לאפשרות לאיתור המום עמו נולד הוולד. 

באשר להתנהלות מול קופות החולים ומול המבוטחים, יש לשים לב כי לא תחלוף תקופת ההתיישנות של שבע שנים (בכפוף לחריגים הקיימים בחוק). חשוב לשמור את על התיעוד הרפואי וחשוב להימנע מחתימה על הסכמי פשרה ללא התייעצות עם עו"ד הבקיא בתחום. 


לדף הקודםלדף הבא