דף הבית>>תחומי עיסוק>>תאונות דרכים

תאונת דרכים - עורך דין תאונות דרכים

נפגעתם בתאונת דרכים ? מה עושים לאחר תאונת הדרכים, את מי תובעים, איך מתמודדים עם חברת הביטוח, כמה פיצויים תקבלו ועוד.


משרד עורך דין כרמי בוסתנאי הינו משרד ותיק ומנוסה המייצג נפגעי תאונות דרכים למעלה מ 25 שנה. המשרד ייצג  לאורך השנים נפגעים רבים שסבלו מפציעות קשות ומשפחות של קורבנות לנפגעי תאונות דרכים שיקיריהם נהרגו. 

 

מהי תאונת דרכים?

מהי תאונת דרכים - תאונת דרכים איננה רק התנגשות רגילה, אלא כוללת גם מקרים כמו פגיעה מדלת של מכונית, ממכסה מנוע, פגיעות בזמן כניסה ויציאה מהרכב, נפילה באוטובוס, פגיעה בעת דחיפת או גרירת רכב, תיקון-דרך ברכב ועוד. במקרים מסוימים, גם מי שנכח בזירת תאונה והוא עצמו לא נפגע פיזית, אלא ראה את קרובו נפגע קשה או חלילה נפטר, וכתוצאה מכך לקה בזעזוע שהותיר בו טראומה נפשית- גם הוא נחשב כנפגע לכל דבר וזכאי לפיצוי מהביטוח של הרכב.

לכן מומלץ לפנות אל עורך דין תאונות דרכים מנוסה  בתחום לקבלת יעוץ ולבירור זכויות, בכל מקרה בו אירע נזק גוף בקשר כלשהו עם רכב מנועי, גם אם לא נראה לכאורה כי מדובר בתאונת דרכים.
 

משרדנו מטפל  בתביעות רבות בתחום תאונות דרכים ובין היתר-
 מתי להגיש תביעה ?
ככלל, ניתן להגיש את התביעה עד לאחר שבע שנים מיום התאונה.  עם זאת, מומלץ לפנות לעורך-דין תאונות דרכים מייד לאחר התאונה, על-מנת להימנע מטעויות ולאפשר את מימוש הזכויות המיטבי של הנפגע. לקריאה בהרחבה- התיישנות : מתי להגיש תביעה ? 


כמה פיצויים תקבלו ? כיצד נקבע סכום הפיצויים ואיך נקבע היקף הנזק
בתביעות תאונות דרכים קיימת אפשרות למינוי של מומחים רפואיים הקובעים את היקף הנזק אשר נגרם כתוצאה מהתאונה. ככל ששיעור הנכות אשר נקבע גבוה יותר, כך גם גדל היקף הפיצוי. סכום הפיצויים נקבע לפי נזקים שנגרמו והצפויים בעתיד. לקריאה בהרחבה - קביעת היקף הנזק ; פיצויים - כמה פיצויים תקבלו ואיך נקבע הסכום


תשלום תכוף-  במסגרת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, ניתן להגיש בקשה לתשלום תכוף המאפשר קבלת פיצוי לפני סיום התביעה, העלולה להימשך זמן רב, במקרים בהם הנפגע נפצע קשות.


טיפים - מה לעשות לאחר התאונה?

• חשוב לתעד את אירוע התאונה ככל הניתן. בין היתר, רישום שעת התאונה, נסיבות התאונה, מקום התאונה, פרטי הנהגים, פרטי הביטוח.

• יש לפנות לתחנת המשטרה לצורך הוצאות אישור "טופס מידע על נתוני תיק תאונת דרכים".  הדיווח למשטרה הכרחי ונחוץ לצורך תביעה עתידית.  

• חשוב לפנות לקבלת טיפול רפואי ראשוני סמוך לקרות התאונה. במידת הצורך, יש להזעיק אמבולנס ולהיבדק בבית-חולים. החיוב על האמבולנס והטיפול במיון בית-החולים, משולם על-ידי חברת הביטוח.   

• חשוב לפנות ולקבל טיפול רפואי עקבי לאחר קרות התאונה. לעתים, הפגיעות הגופניות אינן מופיעות מיד לאחר התאונה. כמו-כן, לעתים, פגיעות גופניות אשר מופיעות לאחר התאונה, מוחמרות בחלוף הזמן. החשיבות הרפואית בפנייה לקבלת טיפול רפואי לאחר תאונת הדרכים הנה ברורה -  יש צורך באבחון הנזקים ולטפל בהם בזמן. אך מעבר לחשיבות הרפואית, יש חשיבות משפטית לפנייה לקבלת טיפול רפואי מיד לאחר קרות תאונת הדרכים.

• חשוב! ניהול תביעה נכונה לאחר תאונת דרכים דורש ליווי ויעוץ משפטי הולם. על-מנת להביא למימוש הזכויות המלאות של הנפגע, מומלץ לפנות מייד לאחר התאונה לעורך-דין תאונות דרכים מומחה. 

להמשך קריאה, לחץ פה - טיפים : מה לעשות לאחר התאונה  המדריך המלא לנפגע בתאונת דרכים – לחץ פה 

לדף הקודםלדף הבא