דף הבית>>תחומי עיסוק>>תאונות דרכים>>תאונות דרכים – רכב פרטי

תאונות דרכים – רכב פרטי

 

תאונות דרכים אשר מעורבים בהם רכבים פרטיים הם הסוג הכי נפוץ של תאונות דרכים. תאונות אלו לרוב נגרמות עקב התנגשות חזיתית של שני רכבים, או התנגשות של חלק קדמי של רכב אחד בחלק האחורי של הרכב השני. תאונות דרכים בהם מעורבים רכבים פרטיים עלולות להותיר את הנוסעים, משני הרכבים (או מחוצה להם) עם פגיעות קשות, אשר לרוב מדובר בפגיעות אורתופדיות, נוירולוגיות, פסיכיאטריות ואסתטיות.

חשוב לדעת !! לעתים, הפגיעות הגופניות אינן נותנות את אותותיהן מיד עם קרות התאונה, והן עלולות להופיע בשלבים יותר מאוחרים לאחר התאונה.

חשוב לפנות ולקבל טיפול רפואי מיד לאחר קרות התאונה ! כאמור לעיל, לעתים הפגיעות הגופניות אינן מופיעות מיד לאחר התאונה. כמו-כן, לעתים פגיעות גופניות אשר מופיעות לאחר התאונה, מוחמרות בחלוף הזמן. החשיבות הרפואית בפנייה לקבלת טיפול רפואי לאחר תאונת הדרכים הנה ברורה ; יש צורך באבחון הנזקים ולטפל בהם בזמן. אך מעבר לחשיבות הרפואית, יש חשיבות משפטית לפנייה לקבלת טיפול רפואי מיד לאחר קרות תאונת הדרכים.

כדי לקבל פיצוי במקרה של פגיעה בתאונת דרכים לא משנה מי אשם ! הנוסעים ברכב הנפגע זכאים לקבל פיצוי על הנזקים שנגרמו להם בעקבות תאונת הדרכים מחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בביטוח חובה תקף.

במקרה ולא קיים ביטוח חובה תקף ברכב הנפגע, הרי שקיימים ערוצי תביעה נוספים, לרבות נגד "קרנית" – אותו גוף אשר הוקם למתן פיצוי במקרים של העדר ביטוח חובה תקף (ראו הרחבה בהמשך). 

בכל מקרה של מעורבות בתאונת דרכים, מומלץ לפנות בהקדם לקבלת ייעוץ משפטי, וזאת על מנת להימנע מביצוע "טעויות" כלשהן אשר עלולות לפגוע בסיכויי הצלחת התביעה. קבלת ייצוג משפטי הולם, מבטיח קבלת פיצוי מקסימאלי ומאפשר לנפגע להתפנות להחלמה מפציעותיו ולחזור לחיי השגרה בבית ובמקום העבודה.


 

לדף הקודםלדף הבא