דף הבית>>תחומי עיסוק>>ביטוח לאומי

ביטוח לאומי - עורך דין ביטוח לאומי

כידוע, כל אזרח במדינת ישראל שחלה או נפגע באירוע או תאונה, זכאי על פי חוק לתבוע גמלת כסף, הכרה וזכויות מאת ביטוח לאומי.

במקרים רבים, הדרך להשגת המטרה במימוש הזכויות אינה פשוטה כלל. בפני האזרח ניצב מנגנון ביורוקרטי מתיש ופרוצדורה מורכבת הכוללת דרישות שונות כתנאי סף לתחילת הליך הזכאות, מילוי טפסים, נהלים, תקנות, התמודדות מול פקידי תביעות, הצורך לעמוד בפני רופאים, לעבור בדיקות, תחקור ושאלות לעיתים על ידי חוקרים מטעם הביטוח הלאומי, עמידה בפני וועדות רפואיות אשר למעשה חורצות את גורלך והליכי ערעור, הן בוועדות ערר והן בתביעה בבית משפט, עקב דחייה או סירוב להכיר בתביעה.

אנו כאן בשבילך לייצגכם  ולפעול למימוש זכויותיכם במוסד לביטוח לאומי ולהפוך את הזכות התאורטית לכסף -  לברור זכויותיכם

 


זכאות לקצבת נכות כללית מביטוח לאומי

אם עקב מחלה או תאונה נגרע או צומצם כושר ההשתכרות שלך באופן משמעותי - בדוק את זכותך לקבלת קצבת נכות מהביטוח הלאומי והטבות נוספות כגון תשלום דמי שיקום, סיוע בהשמה, הנחות בארנונה ועוד.

זכאות לפיצוי עקב פגיעה בעבודה

פציעה או פגיעה שאירעה לך תוך כדי ועקב העבודה או בדרך אל העבודה או ממנה עשויה לזכות אותך בתשלום מהביטוח הלאומי בדמי פגיעה מיידים, מענק נכות או קצבה וכן הטבות נוספות כגון שיקום מקצועי ותעסוקתי.
 

זכאות עקב מחלת מקצוע

פגיעה רפואית מחלה או נזק רפואי יכולים להיגרם כתוצאה מתנאי עבודה או סביבת עבודה למשל חשיפה לרעש תגרום לירידה בשמיעה לטנטון. חשיפה לאבק תגרום לבעיות בדרכי הנשימה, סרטן ומחלות עור עקב חשיפה לשמש פגיעה בכף היד במרפק בברכיים ובגב כתוצאה מהעבודה הדורשת פעולות חוזרות ונשנות הפעלת לחץ מתמשך אפילו באירועים זעירים הגורמים נזק באופן מצטבר יום יום לאורך שנים. ביטוח לאומי צריך לפצות במקרים של זכאות עקב מחלות מקצוע.
 

זכאות עקב הגבלה בניידות

אם הינך מוגבל בניידות קיימת לך האפשרות לפנות ללשכת הבריאות המחוזית ולהגיש בקשה אל ביטוח לאומי לקבלת הטבות בניידות אשר כוללות קצבה חודשית, הלוואה עומדת לרכישת רכב ותו חנייה.
 

זכאות עקב החמרת מצב

אם הוכרת בעבר כנפגע זכאי וכעת חלה החמרה במצב בריאותך, הנך זכאי לדרוש את הגדלת הפיצוי והתאמתו למצב הרפואי הנוכחי במסגרת תביעה להחמרת מצב.

עורך-דין כרמי בוסתנאי היה בעבר במשך שמונה שנים ,פרקליט המייצג את המוסד לביטוח לאומי ובמשך שנים רבות עוסק בייצוג זכאים בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי תוך שימת דגש על פיצוי הולם.

לבירור זכויותיכם - לייעוץ מקצועי, לבדיקת זכאות ולקבלת הזכויות המגיעות לכם מהביטוח הלאומי.

לדף הקודםלדף הבא