דף הבית>>תחומי עיסוק>>תאונות דרכים>>תאונת דרכים - אופנוע

תאונת דרכים אופנוע

תאונת אופנוע הינה סוג נפוץ ביותר של תאונות דרכים. בחלק גדול מהמקרים מותירות תאונות האופנוע פגיעות גוף קשות מאוד וזאת בין היתר בשל חשיפת גופו של נהג האופנוע לפגיעה בהשוואה לתאונות המעורבים בהם רכבים בלבד, שם, הנהג והנוסעים מוגנים יותר. כמעט כל תאונת אופנוע גורמת לנזק גוף.

משרדנו ייצג ומייצג, לאורך שנים, מאות רוכבי אופנוע בתביעות בגין תאונות אופנוע. מניסיוננו הרב אנו מודעים לכל ההיבטים השונים הקשורים בתאונות אופנוע וכן מעודכנים בפסיקות השונות של בתי המשפט בתחום. 
להערכת שווי תביעתך 

תאונות אופנוע הינן תאונות דרכים לכל דבר ועניין, ולכן על חברת הביטוח אשר מבטחת את השימוש באופנוע מוטלת אחריות מלאה לפיצוי בגין נזקי גוף על פי חוק. אופנועים מבוטחים בפוליסות ביטוח חובה במאגר לביטוחי רכב חובה – "הפול".

תאונות האופנוע נפוצות בגלל גורמים שונים, בין היתר בגלל אובדן שליטה על האופנוע, כשל מכני באופנוע, מפגעים שונים על הכביש, מהירות מופרזת והחלקה על כבישים רטובים.

הפגיעות הנפוצות כתוצאה מתאונות אופנוע כוללות בעיקר פגיעות ראש, פגיעות אורטופדיות, כוויות ושפשופים בעור ופגיעות נפשיות.

קיימים מספר סוגי פיצויים אשר עשוי נפגע בתאונת אופנוע לקבל מחברת הביטוח:


1. תשלום תכוף: במידה והפציעה משפיעה על הנפגע לאורך תקופה ממשוכת, הוא יוכל לתבוע מקדמה על חשבון הפיצויים שמגיעים לו וזאת למימון הוצאותיו או אבדן הכנסתו. ניתן לקבל מקדמה זו בסמוך למועד קרות התאונה, כאשר היא תקוזז מהפיצוי הסופי אשר ישולם לנפגע.

2. תשלום פיצויים במקרה בו אין ביטוח תקף: כאשר פוליסת הביטוח לא מכסה אותו רוכב ספציפי, אפשר לתבוע את פוליסת הביטוח של הנהג הפוגע במידה ויוכיח הנפגע כי הצד השני אשם בתאונה.

3. הולך רגל שנפגע מאופנוע: אפשר לתבוע את 'קרנית', אשר מהווה מעין חברת ביטוח לתאונות פגע וברח. זכות התביעה קיימת כאשר נהג האופנוע הפוגע לא ניתן לאיתור.

חשוב! ניהול תביעה נכונה לאחר תאונת אופנוע דורש ליווי ויעוץ משפטי הולם. משרדנו מנוסה בייצוג נפגעים לאחר תאונות אופנוע מזה שנים רבות, וברשותנו כלים רבים לניהול נכון של תביעות מול חברת הביטוח.

לדף הקודםלדף הבא