דף הבית>>קטעי עיתונות>>דיני עבודה>>בקבוק הקולה התנפץ. נפגעתי ונותרתי מוגבלת

בקבוק הקולה התנפץ. נפגעתי ונותרתי מוגבלת

 

 

דניאל בינג, ברמנית בת 24, תובעת את קוקה קולה: בקבוק המשקה שהתפוצץ גרם לי לפציעות קשות ולפגיעה מהותית בתפקוד. היד שלי כבר לא תחזור להיות מה שהייתה, היא אומרת. החברה מבני ברק: "אין תגובה"

יעל שני 

פורסם:  18.08.13, 08:00
שתפו בטוויטרשתפו בפייסבוק
 

 

 

תאונת עבודה: "אני יודעת שהיד שלי כבר לא תחזור להיות מה שהייתה, יש הרבה דברים שאני לא יכולה לעשות", מספרת דניאל בינג, ברמנית מתל אביב, שבקבוק של קוקה קולה התנפץ לידה לפני שנתיים וכתוצאה מכך ידה נחבלה.

 

 

בתביעה שהגישה לאחרונה לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות משרד עורכי הדין של כרמי בוסתנאי, היא תובעת שני מיליון שקל מהחברה המרכזית לייצור משקאות קלים בבני ברק, שיין קפה וחברת הביטוח.

 

 

דניאל בינג.
דניאל בינג. "היד פשוט מתנוונת וזה כואב מאוד" (צילום: תומי הרפז)

 

 

בתביעה נטען כי בינג, 24, נפגעה במהלך עבודתה כברמנית כשהתפוצץ לפתע בקבוק קוקה קולה שהיה מונח בדלפק לידה. הפיצוץ גרם לחתך עמוק בכף ידה

הימנית, היא פונתה לבית החולים איכילוב ואובחנה כסובלת מקרע בגיד.

 

 

"כמו בכל יום עבודה, בסוף המשמרת ממלאים את המקררים בשתייה מהמחסן", סיפרה השבוע בינג. "הגעתי עם הבקבוקים והתחלתי למלא את המקררים תוך שאני שמה את הבקבוקים החמים מאחורה ואת הקרים מקדימה. פתאום נשמע פיצוץ כמו ירייה ממש, כל המסעדה קפצה, שתי נשים שישבו בשולחן ליד התכופפו ואז פתאום ראיתי שהקולה נוזלת, וכנראה מרוב ההלם והלחץ התחלתי להזיז את הבקבוק במטרה לנקות, ופתאום אני רואה את כל היד שלי עם דם, ממש מפל של דם זורם לי מהעורק של היד".

 

בינג מספרת שעובדי המסעדה ניגשו אליה מיד. "אחראי המשמרת ניסה לחבוש לי את היד אבל הדם לא הפסיק לזרום. החלפנו כמה תחבושות, ובסוף החליטו שאני חייבת לנסוע לבית החולים ושתי מלצריות ליוו אותי".

 

לדבריה, בבית החולים המצב רק החמיר. "באיכילוב פתחו את הפצע וראו שהגיד קרוע, אבל מכיוון שבאותה תקופה הייתה שביתת הרופאים, אשפזו אותי והמתנתי במשך שמונה ימים לניתוח, כשכל אותו הזמן הפצע רק החמיר עד שהנזק הפך להיות בלתי הפיך", מספרת בינג.

 

היום היא כבר השלימה עם מצבה. "המומחה שהייתי אצלו בפעם האחרונה אמר לי שהתפקוד שלא חזר עד היום כבר לא יחזור. כל חיי עסקתי בספורט. לצערי אני כבר לא במכון כושר מעל שנתיים. חוץ מזה, גם לעבודתי כברמנית ניסיתי לחזור פעמיים אבל סבלתי כל פעם מחדש מדלקות, והרופא אמר לי שאם אני לא רוצה שהיד שלי תגיע למצב יותר גרוע שאפסיק עם זה, ככה שגם לזה אני כבר לא אחזור".

 

הפציעה משפיעה עלייך ביום יום?

"כמעט בכל דבר שאני עושה. אני לא מסוגלת להפעיל את היד יתר על המידה. היה לי לא מזמן ריאיון עבודה בחברה שרציתי להתקבל אליה, וכחלק מהריאיון הייתי צריכה לכתוב המון דברים, אבל אני לא יכולה לכתוב במשך זמן ממושך כי זה כואב לי. היד פשוט מתנוונת וזה כואב מאוד. מעבר לזה, אני לא יכולה להרים דברים כבדים, וכמובן שאני כל הזמן מאוד עצבנית מהמצב שלי".

 

בתביעה נטען כי לפני התאונה הייתה בינג בחורה צעירה שתפקדה באופן תקין ודינמי ככל צעירה בריאה בגילה, אך לאחר התאונה היא סובלת מכאבים חריפים והגבלת תפקוד קשה בכף ידה הימנית. בנוסף נגרמו לה קשיים והגבלות בתפקוד היומיומי, תוך פגיעה בחייה האישיים ובעבודתה. כושר השתכרותה נפגע וייגרמו לה בעתיד הפסדי השתכרות. בנוסף נגרמו לה הוצאות רפואיות וייגרמו לה הוצאות כאלה גם בעתיד.

 

לתביעה צורפה חוות הדעת של מומחה לכירורגיה אורתופדית וכירורגיה של היד, פרופ' יואל אנגל, שקבע כי טווח התנועה של בינג מוגבל בסוף טווחי האגודל, כוח האגרוף והצביטה שלה נמוכים באופן משמעותי וכי היא סובלת ממגבלה תפקודית.

בתביעה נטען כי "כתוצאה מהתאונה נגרם לתובעת נזק שאינו נזק ממון, בשל סבלה, כאבים בפציעתה, באשפוזה, בניתוחה ובטיפולים הרפואיים וכן בשל נכותה הרפואית והתפקודית". בינג תובעת פיצוי בסך 1.4 מיליון שקל וכן סכום נוסף שייקבע על ידי בית המשפט.

 

מהחברה לייצור משקאות נמסר: "אין תגובה".

 

משיין קפה נמסר: "אנחנו לא מכירים את הסיפור ולא מכירים את הבחורה. המקרה קרה לפני שנתיים. הבעלים התחלפו לפני שמונה חודשים ולמעשה הכול שונה, הדבר היחיד שנשאר מבית הקפה הקודם הוא השם".

לדף הקודםלדף הבא