דף הבית>>תחומי עיסוק>>תביעות משרד הביטחון

ניתן להגיש תביעה נגד משרד הביטחון (קצין תגמולים) במידה ואיש כוחות הביטחון (שוטר, חייל וכדומה) נפצע או חלה בשל תקופת שירותו.

חובת ההוכחה 

במקרים של תביעה בגין חבלה או מחלה בשל תקופת שירות במסגרת הצבא משטרה ו/או השב"ס, על התובע חלה חובת ההוכחה כי אכן קיים קשר סיבתי בין מצבו הבריאותי לבין תקופת השירות בה שירת ולא בשל סיבה אחרת.

ניתן להוכיח את הקשר הסיבתי, על פי רוב, באמצעות חוות דעת רפואית של מומחה בתחום הרלוונטי.

קצין התגמולים

קצין התגמולים רשאי, אך לא חייב, לקבל את חוות דעתו של הרופא המומחה ואף לבקש חוות דעת נוספת. לאחר מכן, החייל ישלח לוועדה רפואית על מנת שזו תקבע את אחוזי הנכות בעניינו.

במידה וחלה החמרה במצבו של התובע, ניתן לשוב ולהגיש תביעה לקצין התגמולים בגין החמרה זו אף אם הינו מקבל תגמולים. לאחר הגשת התביעה בשל החמרת המצב, יזומן שוב לוועדה הרפואית אשר תקבע באם אכן הוחמר מצבו לרעה ביחס לקביעה הראשונית.

וועדה רפואית

ועדה קובעת אחוזי נכות נמוכים ניתן לערער לועדה הרפואית העליונה ואם גם שם נקבעו לתובע אחוזי נכות נמוכים יחסית ניתן להגיש תביעה לבית המשפט המחוזי אך תביעה זו תיתכן רק במקרה של שאלה משפטית שהתעוררה ולא בגין שאלות לגבי עובדות או שעניינן ברפואה.  

חשוב לציין כי חוק הנכות הינו חוק סוציאלי ועל כן, במקרה של החמרות ושינויים, ניתן להציג ראיות חדשות וכן בדיקות בריאות תקופתיות.

למשרדנו ניסיון של שנים רבות בתחום תביעות משרד הביטחון, וברשותנו הכלים הרבים להצלחה בכל תיק ותיק וזאת בזכות היכרותו רבת השנים את המנגנון והמערכות המורכבות ובזכות הידע המקצועי והניסיון המצטבר, אשר נרתם כולו לטובתך הלקוח.

 

 

לדף הקודםלדף הבא