דף הבית>>תחומי עיסוק>>רשלנות רפואית>>רשלנות רפואית בהריון ובלידה

רשלנות רפואית בהריון ובלידה

תביעות רשלנות רפואית בהריון ובלידה כוללות מגוון מקרים של אבחון לקוי (עד כדי חוסר אבחון בכלל ו/או בזמן) של בעיות אשר מופיעות במהלך ההיריון, הן אצל העובר והן אצל האם. האבחון הלקוי עלול לנבוע מבדיקות אשר בוצעו באופן רשלני או שמא לא בוצעו בכלל, והן בשל ניהול מעקב הריון רשלני. כך למשל, מעקב הריון אשר מבוצע בתדירות לא מספקת או שאינו מבוצע בהתאמה לרמת הסיכון, הנו מעקב הריון רשלני.

התביעות בתחום זה נחלקות לשתי קבוצות עיקריות:

1. תביעות אשר עוסקות במקרים אשר מעקב ההריון בהם הביא לחוסר אבחון, לרבות חוסר אבחון בזמן של בעיה עוברית (למשל - קצב גדילה תוך רחמי לא תקין) או בעיה אימהית (למשל - רחם דו קרני) שבה היה ניתן לטפל או לבצע לידה מוקדמת. 
במקרים אלו, הטענה הינה כי אילו היה הבעיה הייתה מאובחנת או מאובחנת בזמן, היה ניתן לרפא אותה ולמנוע לידת תינוק פגוע וחולה.

2. תביעות אשר עוסקות בבדיקות שבוצעו באופן רשלני (או לא בוצעו בכלל) במהלך מעקב ההריון, והביאו לחוסר אבחון של מום עוברי קיים. מדובר בביצוע רשלני של בדיקות סקר אשר נועדו לגלות מומים עובריים כבר במהלך ההריון, כגון סקירת מערכות, בדיקות גנטיות וחלבון עוברי, אשר במסגרתן ניתן לאבחן את המום, וההורים היו מקבלים החלטה מושכלת להפסקת ההריון במטרה למנוע מילדם ומעצמם סבל ונזק אשר כרוכים בחייו עם מומו.
תביעות שהוגשו על ידי משרדנו בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה:


תביעה בגין רשלנות רפואית באי אבחון מבנה רחם דו קרני אצל האם

תביעה אשר הוגשה בגין אי אבחון רחם דו קרני אצל האם במהלך הבדיקות אשר בוצעו לה במעקב ההריון. 

חוות הדעת הרפואית אשר צורפה לתביעה, קובעת באופן חד משמעי כי במסגרת סקירת המערכות שבוצעה לאם בטרימסטר השני, היה ניתן לגלות את מבנה הרחם הדו קרני, אשר הוביל ללידה מוקדמת של התובע בעודו פג, וגרם לו לסיבוכי פגות קשים ביותר, לרבות שיתוק מוחין בגפיו ופיגור שכלי.

סכום הפיצוי אשר נתבע עומד על סך של מעל ל 13 מיליון שקל. 


תביעה בגין רשלנות רפואית במעקב הריון לקוי ואי אבחון מחלה גנטית חמורה

עניינה של תובענה זו הינה רשלנות רפואית  בדרגה החמורה והקשה ביותר העולה כדי פזיזות פושעת ואדישות לחיי אדם מצד הנתבעים, אשר הביאה לתוצאה מזעזעת וטראגית של היוולדות התובעת 1, עם שברים ודימום בגולגולת ומומים נלווים קשים ביותר כגון פיגור שכלי (כולל פסיכומוטורי), גופני והתפתחותי קשה, אי שליטה על סוגרים, FTT ,  פזילה וניסטגמוס בעיניים, ראש גדול מן הרגיל, VSD, אטרופיה צרבלרית (שינוי ואובדן נפח במוחון האחראי על שיווי המשקל והקורדינציה) אשר הותירה את התובעת 1 מיום לידתה ולכל אורך חייה כתלויה בעזרת וחסדי הזולת ללא כל יכולת תפקוד עצמאית.

לכתב התביעה המלא לחץ כאן 

 

לדף הבא