דף הבית>>תחומי עיסוק>>רשלנות רפואית>>רשלנות רפואית בניתוח

רשלנות רפואית בניתוח

חלק גדול מהתביעות ברשלנות רפואית מתייחסות לרשלנות רפואית בניתוח. ניתוח הנו פעולה רפואית לא פשוטה ולעתים מסכנת חיים, ועל המטפל לקבל מהמטופל את הסכמתו המודעת לביצוע הניתוח, תוך הסברת הסיכונים השונים הכרוכים בו והצגת מגוון האופציות הטיפוליות העומדות בפני המטופל.

עילה מרכזית בתחום זה הנה עילת ההסכמה מדעת. חתימתו של המטופל על טופס הסכמה מדעת אשר נחתם כבשגרה בחדרי הניתוח אינה מספקת, ויש דרישה מפורשת בחוק ופסיקה מהמטפל לוודא, בטרם ביצוע הניתוח, כי המטופל מבין באופן מודע על מה הוא חותם.

סוג נוסף של רשלנות רפואית בניתוח הנו בביצוע ניתוח שלא בסטנדרט הרפואי המקובל והסביר. ניתוחים שונים מבוצעים מבלי שננקטה רמת זהירות מספקת אשר גורמים לנזק לא מבוטל ועל כך ניתן לתבוע את המטפל.

חלק גדול מהתביעות בתחום זה מתבסס על טיפול ההרדמה אשר ניתן למטופל, וללא קשר לבעייתו הרפואית שבעטיה הוא מנותח. על המרדים לבצע פגישה טרום ניתוחית, ולהסביר למטופל את שיטת ההרדמה, החלופות העומדות בפניו וכן את הסיכונים השונים העולים מהליך ההרדמה.


משרדנו טיפל ומטפל בקשת רחבה של תביעות רשלנות רפואית אשר עוסקות בסוגי ניתוחים שונים וכן ברשלנות הרפואית בטיפול בשלבים השונים של ניתוחים אלו.תביעות שהוגשו על ידי משרדנו בנושא רשלנות רפואית בניתוח


תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח אשר גרמה לפגיעה בעצב בידו של המטופל ולשיתוק ידו

התובע נותח בידו בשל גוש שומני שפיר אשר הומלץ לו על ידי רופאיו להסירו בניתוח. במהלך הניתוח, פגעו המנתחים בעצב הרדיאלי בידו של התובע, פגיעה אשר גרמה לשיתוק בידו ואיבוד התחושה. לתובע אל הוסברו בכלל הסיכונים הנובעים מהניתוח, לרבות הסכנה לפגיעה בעצב אשר גרמה לשיתוק בידו. 

מדובר בתובע שהנו צורף במקצועו, והפגיעה בידו גרמה לו לנכות תפקודית חמורה ופגיעה בכושר השתכרותו.

התביעה הוגשה נגד המנתחים ונגד בית החולים בו בוצע הניתוח, ונתבע סכום של מעל ל 2,000,000 ש"ח. תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח להסרת ירוד (קטרקט) אשר גרם לנקב בקרנית העין

התובעת עברה ניתוח לצורך הסרת ירוד (קטרקט) בעינה. לתובעת לא הוסברו הסיכונים הכרוכים בניתוח,לרבות הסיכון להיווצרות נקב בקרנית. מהלך הניתוח תואר כתקין על ידי הרופאים, אולם לאחר הניתוח סבלה התובעת מכאבים חזקים בעינה והחלה התדרדרות קשה בראייתה. לאחר שנבדקה על ידי רופא עיניים, שהפנה אותה לבדיקות בבית החולים, הסתבר כי התובעת סובלת מנקב בקרנית אשר נגרם בעקבות הניתוח. 

מדובר בסיבוך אשר לא הוסבר לתובעת ולכן במעמד חתימתה על טופס ההסכמה לניתוח, הסכמתה לא הייתה מודעת. 

במסגרת התביעה נתבע סכום של מעל ל 2,000,000, והיא הוגשה כנגד הרופא המנתח והמוסד הרפואי בו בוצע הניתוח.תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח במהלכו בוצע טיפול הרדמה רשלני 

התובע עבר ניתוח לתיקון בקע מפשעתי. למרות שבהתאם לדו"ח הניתוח החליטו רופאיו מראש על הרדמה מלאה, לתובע בוצעה הרדמה מקומית בלבד. במהלך הניתוח, החל התובע מרגיש כאבים חזקים והחל להתעורר. במהלך הניתוח, נפגמה אספקת החמצן לתובע, אשר התעורר כאמור והחל מתלונן על הרגשת חוסר חמצן. 

בטרם הניתוח, הוסבר לתובע כי הניתוח יבוצע בהרדמה מקומית, אולם בהתאם לרישום הרפואי בתיקו של התובע עולה כי החלטת הרופאים הראשונית הייתה לביצוע הרדמה כללית. כך הסכמתו של התובע לביצוע הניתוח לא הייתה מודעת והתבססה על מידע מוטעה אשר קיבל מרופאיו.

לתובע נגרמו כאב וסבל רבים, טראומה וסובל עד היום מסיוטים.

הסכום הנתבע במסגרת התביעה עולה על 3,000,000 ש"ח. 


לדף הקודםלדף הבא